Voľby do VÚC

Voľby do VÚC
0

Peter je naivne si myslite ze by si mohla SAS vyjednat koniec Kalinaka. Dovolim si tvrdit ze Kali je silnejsi ako Fico. A dalsia vec. Nevidim potrebu mat tolko stran vo vlade ako pises vo svojom prispevku. Myslim si totiz ze realita povolebneho rana bude ina ako dnes ukazuju prieskumy. Dalej si myslim ze ked nastupi PS tak sa MOST v prieskumoch prepadne pod hranicu zvolitelnosti.
A posledna vec MV by si SMER nepustil. MV je pre SMER zarukou beztrestnosti zatial. Keby bola SAS vo vlade so SMERom tak by pomaly skoncila vid SNS a MOST tiez pomaly umiera. To iste by sa stalo s PS keby islo do vlady so SMERom.

SNS je rovnaký hnus ako za Mečiara a možno ešte väčšie zlo ako Smer. A mňa nepresvedčíte, že tá banda príživníkov okolo mafiána Kollára bude menej kradnúť ako smeráci. Smer nie je rovnaké zlo ako Kotleba, ak toto tvrdíte, nemáte ani šajnu čo je Kotleba zač. Ten by túto krajinu zdevastoval a to doslovne, vydrbali by nás z EÚ, NATO, obrovská emigrácia, ktorá by nemala obdobu v našej histórii, totálna izolácia, ekonomická devastácia, likvidácia menšín. Ja netvrdím, že táto vláda nemá alternatívu, ale pre mňa alternatívou nie je vláda s Kollárom a Dankom.

Ja tu Kotlebu nespominam vobec. S nim dufam nikto do vlady nerata. A ano myslim si ze SMER je horsi ako SNS. Ale dufam ze volby dopadnu tak ze nebude nutne brat do vlady ani Kotlebu ani SNS ani SMER. :slight_smile:

[quote=“Peter_Michalik, post:22, topic:3351”]
SNS je rovnaký hnus ako za Mečiara
[/quote] S tým jednoznačne súhlasím

a možno ešte väčšie zlo ako Smer
[/quote] to si nie som tak istý, ale ok, môže byť

A mňa nepresvedčíte, že tá banda príživníkov okolo mafiána Kollára bude menej kradnúť ako smeráci.
[/quote] Ja sa Kollára nezastávam, nemám ho rád a nikdy by som ho ani nevolil, ale ako môžeš o niekom vopred povedať, že bude kradnúť tak isto ako Smer? Na základe čoho? Tvojho pocitu? Ty radšej pôjdeš so Smerom, ktorý túto krajinu brutálne rozkráda už viac ako 10 rokov, než dať šancu niekomu novému? Inak toto je presne argumentácia mojich známých (voličov Smeru), keď sa ich opýtam, či im nevadí, ako Smer rozkráda celú krajinu (lebo to už vidia aj tí najzarytejší voliči Smeru). A oni presne odpovedjú, že všetci kradnú rovnako. Bum, hotovo.

Smer nie je rovnaké zlo ako Kotleba, ak toto tvrdíte, nemáte ani šajnu čo je Kotleba zač. Ten by túto krajinu zdevastoval a to doslovne, vydrbali by nás z EÚ, NATO, obrovská emigrácia, ktorá by nemala obdobu v našej histórii, totálna izolácia, ekonomická devastácia, likvidácia menšín.
[/quote] Kotleba, naštastie, nikdy nezíska toľko percent, aby toto čo uvádzaš, mohol zrealizovať. Ano, je to brutálne zlo a verím, že žiadna zo strán nemôže ani na okamih uvažovať o vládnutí s ním. Ale ja som neporovnával Kotlebu a Smer z hľadiska, kto je horší - ja len tvrdím, že Smer je pre mňa rovnako neprijateľný, ako Kotleba. Z hľadiska priajteľnosti do vlády.

Samozrejme, ideál by bol bez Kollára, Danka, Fica, ale úplne neprijateľní sú pre mňa hlavne Kotleba a Smer. Kollár a Danko (vzhľadom na to, že vždy búdú menšinovými partnermi vo vláde - na úrovni cca 6-8%), budú oveľa ľahšie zvládnuteľní ako Smer, ktorý, či chceme alebo nie, bude mať skôr okolo 20-25%. Takže čo je lepšie, ísť do vlády s dominantným Smerom, alebo radšej napr. PS, Sas, Oľano, a v prípade nevyhnutnosti podpora, napr. Kollára alebo Danka? Áno, je to hypotéza a navyše hodne předčasná, ale moja odpoveď je jasná.

Čo sa týka Kollára, nemám najväčší problém s tým, že im neverím, že budú kradnúť menej. Ja mám problém najmä s tým, že do parlamentu sa dostali na základe hoaxov a vzbudzovania nenávisti voči utečencom a EÚ. Ak by si trochu poznal ľudí na Kollárovej kandidátke, tak by si zistil, že je tam množstvo psychopatov na úrovni Zem a Vek. Sulík chcel ak dobre viem dať Sme Rodina ministerstvo zahraničia, to ako keby to ministerstvo dali Kotlebovi. Kollár je niečo ako český Okamura a spolu so Sulíkom by nás ťahali v zahraničnej politike k Orbánovi a Kaczynskému, ktorí sú ich krvná skupina. Pre mňa je zahraničná politika číslo 1 a neverím, že by ostatné strany v koalícii dokázali vyvážiť týchto 2, aby sme mali prozápadnú orientáciu. Nehovoriac o tom, že Kollár bol pašerák heroínu a mafiánsky poskok a nikto nevie, aké má záväzky u podsvetia.
Čo sa týka Danka, tak s ním si nevie dať rady ani Fico, ktorý je vo vláde dominantný, prečo si myslíš, že by ho zvládol slabý Sulík?
Nehovoriac a tom, že Kollár aj Danko sú tvrdé konzervy a PS sú liberáli. Kollár je akože konzerva, pritom má 10 detí s 9 ženami, to len tak mimochodom. Musí byť silný charakter.

Klus sa k tomu(pokiaľ viem) aj zaviazal…

Tak už máme aj oficiálne stanovisko SNS ohľadom voľby župana v BBSK.

Danko sa vyjadril, že nepodporia nikoho konkrétneho, dávajú svojim členom a sympatizantom voľnú ruku. Nepodporujú však ĽS-NS.

Dnes som pozeral oslavy 73. výročia SNP. Je smutné, že Mičev nemohol medzi politikmi privítať aj župana BBSK. Pevne verím, že na budúcich oslavách to už bude iné.

Teda, ak budeme mať nového župana. Nie staronového.

[quote=“Peter_Michalik, post:25, topic:3351”]
Ja mám problém najmä s tým, že do parlamentu sa dostali na základe hoaxov a vzbudzovania nenávisti voči utečencom a EÚ. Ak by si trochu poznal ľudí na Kollárovej kandidátke, tak by si zistil, že je tam množstvo psychopatov na úrovni Zem a Vek.
[/quote] To s tebou jednoznačne súhlasím, ako som už písal, Kollára nemám rád a nikdy by som ho nevolil, ale bohužiaľ, “vďaka” Ficovej nezodpovednej politike máme dnes v parlamente okrem Kollára a Kotlebu aj mnoho ďalších psychopatov. Fico je jednoznačne zodpovedný za vzostup Kotlebu aj Kollára, on je ten kto ich stvoril (nie len, ale hlavne on). Fico vytvoril zlo, a ty sa dnes chceš s tvorcom tohoto zla spájať? Áno, história pozná aj príbehy, kedy sa tvorca “zla” spamätal, úprimne svoje chyby oľutoval a spolu s ostatnými potom bojoval proti tomu zlu čo stvoril. Lenže to nie je príbeh Fica. Alebo si od neho zachytil nejaké slová ľútosti? Že by povedal: “Vážení občania, prepáčte mi a prosím pomôžte mi zbaviť nás zla, ktoré som vytvoril”. Potom by som možno na chvíľu mu aj uveril, … a aj mu (možno) pomohol.
Lenže, a na to nezabudni, Ficovi Kotleba náramne vyhovuje (preto umožnil jeho vzostup), pretože kým má Kotleba (aj s Kollárom) preferencie do 20%, bez Smeru sa vláda zostaviť nedá.

Nehovoriac o tom, že Kollár bol pašerák heroínu a mafiánsky poskok a nikto nevie, aké má záväzky u podsvetia.
[/quote] Asi ti ušlo, že priamo vo vláde máme už od roku 2006 mafiána, ale to ti neprekáža, aby si sa s nimi spájal? Prečo ti u jedného mafia vadí, u druhého nie? Znovu, ja sa Kollára nezastávam, ale ak ti vadí jeho minulosť, tak ti musí vadiť minulosť (aj súčasnosť) aj u toho druhého, či nie?

Čo sa týka Danka, tak s ním si nevie dať rady ani Fico, ktorý je vo vláde dominantný, prečo si myslíš, že by ho zvládol slabý Sulík?
[/quote] Pretože - čisto pragmaticky - SNS-ka nie je v jednotlivých štátnych štruktúrach tak rozlezená a zažratá, ako Smer. A ak sa pravildá jasne nastavia, písomne potvrdia, zmluva sa zverejní, atď., tak by to mal Danko sakra ťažké.

Ale aby som sa vrátil k téme - podľa mňa mal pán Lunter za podporu Smeru poďakovať, a slušne ju odmietnuť. Proti zlu predsa nemožem bojovať s jeho tvorcom, navyše, ak ten tvorca to ani tentokrát nemyslí úprimne. Je mi strašne ľúto, že sa tu podsúva téza, že podpora Smeru je výborná vec, a hurá do toho. A ešte viac mi je ľúto, že tomu veria aj ľudia ako ty, ktorý mal na Smer jasne vyhranený názor. Nepodliehajme, prosím, marketingovej masáži - podpora Smeru pánovi Lunterovi nie je dobrá správa. Pamätajme na to, že za všetko zlo v tejto krajine môžu Mečiar a jeho usilovný žiak Fico. Hra na jadro na tom nič nezmení. Kým to ľudia nepochopia, Slovensko sa nemože zmeniť.

Ja sa s ním nechcem spájať, ale ak sa dá Sulík dokopy s Kollárom, tak to je akože alternatíva? Prečítaj si.

Tu Sulík potvrdil, že je jedno kto vládne vo V4 a akým spôsobom, pre neho je dôležité mať spojencom proti západu kvôli utečencom. Keď sa k nemu pripojí ešte Kollár, čo je ešte väčšie psycho, tak naozaj si myslíš, že tá vláda by bola v našom záujme? Ja som dosť silne prozápadne orientovaný a táto psycho dvojica je záruka, že pôjdu proti tomu, čomu ja verím. Kvôli Ficovmu rabovaniu a neužívaniu moci som ochotný sa spojiť so Sulíkom, lebo verím, že ostatné strany ho prinútia správať sa zodpovednejšie, ale ak tam bude ešte Kollár, tak tá vláda je cesta do pekla, to už ostatní nevykryjú.
Ja veľmi dobre viem, čo je Fico zač, viem že Kotlebov rast Ficovi vyhovuje, ale aj viem že postupom času Sulíkovi stále viac a viac hrabe a Kollára nemôžem ani cítiť a keď sa títo 2 dajú dokopy tak pápá.

Ja som to čítal. A toho kolára chápem, je to primitív a hlupák ale hlasy ktoré idú kolárovy by všetky inak išli kotlebovi a on by bol krok bližšie ku tomu zostaviť vládu (napr. s ficom by sa mali veľmi radi). Jasné keď dáš dokopy sulíka a kolára tak to znie blbo ale to každé zoskupenie kde povieš slovo kolár. Napr. kolár a štefunko mi znie ešte horšie.
Reálne potrebuje ps aspoň 5% hlasov, a ku sas a olano by musela prísť ešte smk alebo kdh. Mimochodom čo by si radšej bral, takúto širšiu koáliciu ktorá by mala šancu tu vyriešiť korupciu a kolárovy by sa dalo nejaké hračkárske ministerstvo napr. životné prostredie alebo zase fica s bugárom a dankom alebo fica s kotlebom?

Tak ja mám s kombináciou Sulík+ Kollár problém najmä kvôli zahraničnej politike. So Štefunkom nemám nejaký problém ohľadom zahraničnej politiky. A pre mňa je zahraničná politika č. 1. Ja by som bol radšej za Most ako SMK napriek tomu ako sa Bugár správa posledný rok a pol, pretože SMK je len predĺžená ruka Orbána a s ním mám veľmi veľký problém. Sulík sa dá sám zvládnuť ohľadom zahraničnej politiky, ale spolu s Kollárom to bude už takmer isté, že by sme šli cestou Maďarska a Poľska.

Myslím, že regionálna politika(VUC)je niečo iné ako politika parlamentná a vládna. Nesúhlasím celkom s tvrdením, že p. Lunter mal za podporu Smeru poďakovať a odmietnuť.

Smer má stále vysokú podporu,t.j. ovplyvňuje stále myslenie a rozhodovanie mnohých ľudí. To by mohlo pomocť poraziť Kotlebu.

V regionálnej(a v komunálnej)politike nie je nič nezvyčajné spájanie sa naprieč politickým spektrom, t.j. mimo parlamentného rozdelenia na koalíciu a opozíciu.

Ak tu nehceme mať Kotlebu znova(a dúfam, že nechceme), nevidím momentálne nič zlé na podpore Smeru.

Dnes som vďaka rádiu Aktual zistil, že Maríán Kotleba chce znova kandidovať na post predsedu BBSK.

Takže(ako to vidím ja) to už začína byť vážne.

V BBSK sa už nebude hrať o to, či bude županom p. Klus alebo p.Lunter(obaja by mali na to predpoklady), ale pôjde o to, či budeme mať doterajšieho župana, alebo sa konečne dočkáme zmeny.

Druhá možnosť predpokladá, že všetci urobíme maximum, aby to tak bolo. A hlavne(aspoň do vyhlásenia výsledkov volieb)nebudeme riešiť či mal p. Lunter prijať podporu Smeru a podobné veci.

Teraz je(úprimne si myslím) dôležitá zmena na poste nášho župana. Máme na to,aby sme to dosiahli! Teda, ak sa všetci spojíme.
Aspoň dúfam.

Samozrejme politika je hrou kompromisu. Treba rozmýšlať ale aj trochu dopredu, zober si ako dokázala za jeden rok oslabiť koalícia (sieť sa rozpadla, most-híd je v prieskumoch len kúpená,sns a smer padá) ak to bude takto pokračovať do konca volebného obdobia tak jediný problém ktorý bude treba vyriešiť bude či všetky tieto hlasy nezožerie ľsns. Pre mňa je bugár rovnaký odpad ako danko a ten to isté ako fico a ten ako kotleba. Môžem tam v pohode pridať aj kolára. Už sa musíme len dohodnúť kto z týchto chrapúňov prežije túto vládu v percentách a s kým sa bude dať dohodnúť. Napr. mne by vyhovovalo tak ako to mohlo byť pôvodne že kolár pravicovú vládu podporí ale nebude mať žiadne ministerstvo, myslím si že i pre teba je to ok. Len reálne sa bojím toho že smer sa dostal do vlády len vďaka podvodu na voličoch mostu a siete ktorý nechceli fica, ak toto spraví ps a štefunko tak si zaslúžia len basu!

Prieskum je irelevantny kedze predpoklada ucast 57,7%. Taka ucast nikdy nebude. bude tak max 25%. Takze su to len nic nehovoriace cisla.
A po dalsie som trochu sklamany ze PS hned na zaciatku robi politike chyby. Preco hned na druhy den ako SMER podporil Luntera ho podporilo aj PS? Co ak je PS buduci partner SMERu keby sa napr. MOST do paralemntu nedostal alebo SNS by mala prilis male cisla? Nemalo PS pockat na prieskumy ktore ukazu toho najsilnejsieho? Aka hra sa tu zacina hrat?
Co urobi PS ak v septembrovom prieskume vyjde (po podpore SMERu) Lunter na tom horsie ako v tom jedinom FOCUSackom a tym najsilnejsim bude napr. Klus?

Princip je vsade rovnaky. Prave vdaka SMERackemu vrecu zemiakov dnes Kotleba vladne v BB.

Tak toto som nečakal. Dúfam, že SZ nemá veľa sympatizantov.

Som čítal, že to len tento jedinec a Strana zelených ho vylúčila zo svojich radov.

Voľakedy ich mala celkom dosť no potom sa skamaratila s Ficom a ako každého Ficovho kamaráta aj ju to zničilo. Takže mňa vôbec neprekvapilo že teraz v nej zostali ľudia ako Mališ. Síce ho vylúčili ale od slabej SZ môžeme očakávať len oportunistické správanie - že sa pri najbližšej príležitosti spojí s hocikým.

Tak som teraz zvedavý na reakcie zvyšných dvoch - Klus, Mičev. Podľa prieskumu je to jasné. Len dúfam, že teraz si nepovedia, že však má dostatočný náskok aj bez našej podpory, lebo to by mohla byť cesta do pekla.