Voľby do VÚC

Voľby do VÚC
0

Počkajme si na prieskumy v pondelok a utorok, ale ak by tam Luntner nebol najsilnejší kandidát bol by to veľmi podozrivé. Mne sa trochu nepáči, že Luntner nechcel s nimi kooperovať a len im dával odkazy cez médiá. Ale ak aj prieskumy v pondelok a utorok ukážu, že je najsilnejší, tak očakávam od nich, že sa vzdajú. Ak nie, bude to ešte zaujímavé.

Celé to skazila tá jednokolová voľba. Keby zostala dvojkolová tak by sa nemuselo špekulovať. Takto budú ľudia ešte viac znechutení z toho cirkusu. Luntner je podľa mna skrytým kandidátom SMER-u podobne ako to bolo so starostom Starého Mesta (BA) Števčíkom - ale je to vec obyvateľov BB ako sa s tým vysporiadajú.

Áno Smer spravil brutálny zásah do voľby VÚC, len aby si udržal moc, s tým súhlasím. Zas na druhej strane povedzme si pravdu Klus by v BB kraji nemal moc šancu, keď robil tour na bicykli skoro nik ho tam nečakal. Moc pozitívne ohlasy na neho neboli dokonca ani na diskusii Sme, čo je bašta SAS. Ja som už na 99 percent presvedčený, že budem voliť Luntnera, aj napriek mojim výhradám k nemu a aj napriek tomu, že ho podporil Smer. Kotleba je proste zlo a musí prehrať. Ak by proti Kotlebovi kandidovalo len vrece výkalov, tak by som volil to vrece.

Presne toho sa aj ja obávam, že to bude zase nejaká “smerovina”. Ja Ficovi neverím ani to, že sa volá Fico :grinning:. Ako som už písal vyššie, podľa mňa nemal p. Lunter prijať podporu strany Smer.
Na druhej strane, pozisťoval som si o p. Lunterovi čo to, prečítal s ním niekoľko rozhovorov, a príde mi, že je to rozumný chlapík. Navyše v situácii, kedy nám súdruh Fico pripravil nášlapné míny v podobe jednokolvej volby a Kotlebu, tak asi ani nie je iná možnosť.

Priznám sa, že ako obyvateľ BB kraja sa trochu bojím, ako to dopadne. Podľa mňa je vrcholne trápne, čo tí kandidáti predvádzajú. Nechápem, na čo Lunter odkazuje práve teraz cez média, že určite neodstúpi - zavedie celú debatu niekam inam, nie k porážke fašistov, ale ku kvalitám/nekvalitám svojej osoby. Pre ostatných kandidátov je to ako červené súkno - namiesto rozumných krokov zase bude debata o tom, aký Lunter je a aký nie je… je naozaj trápne, ako sa nás piati či šiesti dospelí ľudia ľudia snažia presvedčiť, že ani jeden z nich nie je hoden nášho hlasu … Zdá sa mi, že iba Mičev zatiaľ drží líniu normálneho človeka…
Jasne, že všetci budeme voliť najsilnejšieho kandidáta, to znamená zrejme Luntera a nebude to vôbec zlá voľba a Lunter to vyhrá, ale skrátka škoda týchto trápností, čo teraz sledujeme :frowning: .

Suhlasim. Jednokolova volba bolo velmi hlupe rozhodnutie. :-1:

To nebolo hlúpe rozhodnutie, to bol zámer.

Zdá sa, že Kotleba skončí. Som rád. Len ohľadom LSNS funguje(podľa Baránka)efekt tzv. skrytého voliča. Teda, že reálne dostanú vo voľbách viac ako majú preferencie. Mičev a Klus by naozaj mali odstúpiť, dúfam, že sa zachovajú ako zodpovední ľudia.

Škoda, že nezverejnia tie prieskumy, bol som na ne zvedavý. V každom prípade sa netreba spoliehať na prieskum Focusu, že má Luntner náskok a treba ísť voliť. Kotleba má disciplinovaných voličov a niektorí pri prieskumoch aj zavádzajú a hovoria iné meno alebo sa nepriznajú. Pri nízkej účasti a jednokolovej voľbe by to mohol znovu dať. Netreba urobiť rovnakú chybu ako pri Kukanovi. Dosť ma mrzí, že podľa sulíkovcov je Lutner skrytý kandidát Smeru a vyzývajú ísť nevoliť. Sú tak zaslepení nenávisťou k Smeru, že svojou pasivitou by dopomohli fašistom znovu k moci.

Offtopic: Kukan bol komunistický káder, mnoho ľudí ho nevolilo úmyselne, nie pretože ich upokojili prieskumy. SDKÚ vtedy jednoducho postavila slabého kandidáta.

Veď poslanec SaS sa vzdal kandidatúry v jeho prospech, tak oficialne teda SaS podporuje Luntnera, nie?

Tiež som volil Bútoru, ak by som vedel ako to dopadne volím Kukana.

Ja hovorím o podporovateľoch Sulíka, nie o SAS ako strane.

Ak hovoríš o običajných ľuďoch, tak ich aj trošku rozumiem ak maju dilemu medzi otvorenym fašistom a zabaleným fašistom (ak by Luntner bol iba marioneta). Som možno aj rád že nemusim podstupiť tuto voľbu ale “iba” sa rozhodovať kto je menší zlodej v BA. :wink:

Ja som to myslel trochu inak, ale nevadí. Ja som práve rád, že volím tu a nie v Ba.

V každom prípade sa zdá, že ten prieskum dopadol pre Mičeva asi dosť dobre, keď robí takéto prieťahy.

Ale ak sa tá dvaja nedohodnú, tak majú na krku ďalšie štyri roky Kotlebu. Som zvedavý na zajtrajšie Mičevove rozhodnutie. Podľa mňa odstúpi, pretože ako sa vraví, múdrejší ustúpi…

Tak a je to tu. Chválabohu!
Ale vyhraté ešte ani zďaleka nie je - teraz je dôležité, aby si voliči nepovedali, že už je to v suchu a prišli voliť. Takže kampaň musí pokračovať - Príďte všetci voliť! A detto v NR, atď…

Akurát v Nitre je to oveľa väčší prúser. Ja by som naozaj nevedel, koho by som mal tam voliť. Smerák a HZDSák čo tam je už dlho sa mi bridí, ale ten má najväčšiu šancu poraziť Uhríka. Potom je tam pravicový kandidát a nezávislý Oremus, ktorí majú približne rovnakú silu. Problémom je, že normálne hlasy sa budú deliť medzi nich. A potom je tam ešte orbánovec Farkas. Oremus a pravicový kandidát sa mali nejak dohodnúť, nech sa neštiepia normálne hlasy.

Je to vec Nitranov, no ja by som určite smerákovy nedal hlas. V tomto prípade klišé “na každom zle je niečo dobré” by platilo, a to v tom že ak by tam vyhral Uhrík tak by to mohli SMER-u trieskat o hlavu že to dosiahli tou jednokolovou voľobou. Vôbec tá široká podpora Belicovi len preto aby sa náhodou županom nestal maďar bola chorá, možno im to ukáže že treba voliť podľa hodnôt a nie podľa toho či je niekto slovák alebo maďar. Dúfam že sa im to rozhodnutie o jednokolovej voľbe čo najviac vypomstí a aj v iných krajoch zostanú bez predsedu.

Šak ja nevravím, aby sa vzdali v prospech smeráka, ale aby kandidoval len 1 z nich.

OK. Ale zase všade kde sa objaví nejaký nácek im zvyšovať dôležitosť tým že sa okamžite zhrnieme do hlúčika ako splašené stádo keď sa objaví vlk… A spájať sa s nejakým odpadom preto že ten druhý smrdí o kúsok viac…
Náckov by predovšetkým mala riešiť polícia a takí ľudia by vôbec nemali mať možnosť kandidovať. Keď už kandiduje a ľudia sú natoľko sprostí aby si ho zvolili tak nech si ho aj majú. Budem sa opakovať ale nebyť jednokolovej voľby tak by nebol možno taký vysoký počet kandidátov, teraz mnohi zacítili šancu že pri štiepení hlasov to môže vyjsť.