Voľby do VÚC

Voľby do VÚC
0

Tak tam nejde len o to spojiť sa proti Uhríkovi, ale aj proti Belicovi a Farkasovi.

OK, prepáč, zle som pochopil Tvôj pôvodný príspevok.

Nátierka…

"Krtíšanov zaujímali imigranti, sionisti, moslimovia, všetko k téme krajských volieb."
Nek mi nik nehovorí že Kotlebu volia slušní ľudia z protestu a je možné presvedčiť ich argumentami. Ak niekto po vypočutí si “argumentu” nátierky okamžite nepochopí čo je Kotleba zač, tak to je jednoducho tupec a nácek. To nemá fakt nič spoločné s nespokojnosťou so “štandardnými stranami” a establišmentom.
Mimo tému - cícerová nátierka Humus je veľmi chutná, najmä v kombinácii s čerstvým toastom a paradajkami.

Pridávam ešte niečo aj z NR. Aby sme neboli prekvapení.

Nad kým rozmýšlate na poslancov v bb kraji? Odporúčania? Zatiaľ som si istým matejom snopkom a chcem si ešte pozrieť opozičných a nezávislých kandidátov ale nemám čas, ak máte niekto prehľad napíšte.

Ty si z BB kraja?:grinning: Aký si okres? Ja už mám vybratých, ale ja som Lc okres. Bolo to ťažké, Reálne by som volil tak max 2 z nich, ale budem 5 kvôli tomu, že to ostatné je oveľa horšie, najmä aby kotlebovci sa tam nedostali. Taká menšia rada, pozri si Luntnerov tím a voľ poprípade ich, aby mal spojencov medzi poslancami. Teda ak vyhrá, čo dúfam.

To je iný masaker, najmä Trenčiansky a Košický kraj.

Povedal by som, že toto bol skutočný zámer jednokolovej voľby “županov”, ktorú si presadil Smer. Aby sa ľudia a ostatné strany zjednotili proti Kotlebovi a presadili hoci aj smeráckych kandidátov proti kotlebovským kandidátom. Zo Smeru sa tak stáva akceptovateľný koaličný partner. Veľmi nechutné, ale legálne.

Napriek tomu, treba zaťať zuby a voliť proti kotlebám. Nielen pokiaľ ide o županov, ale osobitne pokiaľ ide o poslancov. Lebo keď sa fašisti nasáčkujú do zastupiteľstiev, tak budú mať silné právomoci a možnosti zviditeľňovať sa, prihrávať si miestne dotácie svojim “športovým” spolkom a podobne. Smer bude treba rozhodujúco poraziť v najbližších parlamentných voľbách.

Jasné je, že zámer bol aby sa udržali pri moci. Na druhej strane ja nebudem voliť žiadneho smeráckeho kandidáta. Za predsedu VÚC budem voliť Luntnera a za poslancov 2 z pravicovej koalície a 3 nezávislých.

Lebo máš štastie, že žiješ v kraji, kde najsilnejší nekotlebovský kandidát je pán Luntner, a nie nejaký smerák. V ostatných krajoch také šťastie nemajú.

V ostatných krajoch sú kotlebovci nepodstatní možno okrem Nitry, kde by bol pravicový kandidát rovnako silný ako smerácky, ak by neboli 2. Kotlebovci nie sú tak silní ako sa hrajú.

Uvidíme deň po voľbách.

No bude to veľmi zaujímavé. Obávam sa, že aj v BB to môže byť ešte průser. A v NR mám tiež obavu.

https://www.aktuality.sk/clanok/531071/lunter-prosi-kotleba-sa-smeje-preco-nie-je-vobec-iste-ze-sef-lsns-prehra/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-24hod.c.x...B.

A ako si písal, veľmi dôležité sú volby poslancov.

Myslím si, že ľudia sa už poučia zo svojich chýb, ešte od nikoho som nepočul názor, že nejdem voliť, keďže to má Luntner isté, skôr počujem opak, že treba ísť voliť, aby to Kotleba predsa len nedal. Ja som tiež tie prezidentské voľby volil Bútoru, lebo som si myslel že to Kukan dá a aj kvôli tomu, že bol komunista, že v druhom kole budem voliť menšie zlo. Nakoniec som volil menšie zlo, ale oveľa väčšie ako som si myslel. Už tú chybu neurobím.

Peter, ja v mojom okolí (v “mojej bubline”) poznám nemálo ľudí, čo Luntera nechcú voliť. Dôvody sú pomýlené (napr. nechcem voliť iba menšie zlo, nechcem voliť smeráckeho kandidáta, niesom ovca a pod.) a preto nás za tie dva týždne čaká ešte veľa presviedčania.

Tak zatiaľ sa zdá, že vzdanie sa Mičeva a Klusa plní účel, Lunter má v prieskumoch vyše 50%, Magián okolo 20% .

Mičevov aj Klusov krok treba oceniť a oceňovať, za ostatných 28 rokov takých krokov nebolo veľa. Škoda, že tí dvaja ďalší komici Kašper a Juhaniak uprednostňujú svoje záujmy pred spoločenskou zodpovednosťou.

Je to inak celé zaujímavá case study. Podľa mňa by prinajmenšom Mičev (a možno aj Klus) boli lepšími županmi (ja by som v prvom kole, keby bolo, asi volil Mičeva), ale Lunter boduje spôsobom predvolebného boja. Skrátka dosť tvrdo docielil, že “múdrejší ustúpili” a teraz z toho ťaží.
Tak či onak mi bude potešením hodiť to tam Lunterovi, už dávno sme na Slovensku nemali luxus voliť občianskeho kandidáta s vedomím, že to nie je vyhodenie hlasov von oknom :slight_smile: .

Tak ja v mojej minibubline taký problém nemám ako ty. V mojom miniokolí je to jasné, treba dať dole fašistu za každú cenu. tak ti držim palce pri prehováraní, ja to nepotrebujem robiť. Ináč sa mi páči Žilina, tam možno padne smerák najmä vďaka bývalému smerákovi. :slight_smile:

Mne lunter príde ako marketingová postava. Hlavne vďaka tomu že sa nevedel vôbec vyjadriť ku ficovy,kauzam, kaliňákovy alebo niečomu konkrétnemu čo dobre urobili aj keď povedal že niečo spravili. Proste ho vyškolili marketéri aby nikoho neurazil a nevyhranil sa. Určite sa obklopí schopnými ľuďmi ale ako samotný mi príde dosť slabý kandidát (klus,mičev mi prídu lepší aj juhaniak je schopnejší len sebec).

Momentálne je už úplne jedno, či je Lunter marketingová postava alebo nie je. Situácia stojí tak, že každý, kto nevolí Luntera, pomáha kotlebe, takže niet čo rozmýšľať.

Tiež ho voliť budem, len som to podotkol.