Výmena zastávok MHD - cenník, faktúry,

Výmena zastávok MHD - cenník, faktúry,
0

Ahojte, známy rieši nejaké faktúry ohľadom osadenia 5 kusov nových zastávok MHD v Šali. Vypýtal si faktúru, avšak tam je to len ako jedna položka aj s cenou za osadenie atď.

Chcel by to porovnať s inými cenami, aj kontaktoval výrobcov, ale takmer nikto nechce vopred poskytnúť cenník.

Napadlo ma, že schodnejšia cesta by bolo nájsť mesto, kde v podobnej výmene došlo v ostatných mesiacoch a vypýtať si faktúru / objednávku. Viete o niečom ? Ten počet by nemal byť veľký, kvôli množstevnej zľave. Prípadne, ak je niekto zbehlý vo svojom meste a vedel by priamo takútu faktúru zavesiť / zaslať, dosť by to pomohlo :slight_smile: Ale pomôže aj informácia / mesto.

Vopred vďaka.

To by museli byt tipizovane zastavky. Na tomto stoji mozna korupcia lebo nevies porovnat ceny.

No práve sa snažíme vymyslieť, kde zohnať nejakú porovnávaciu bázu :slight_smile:

Skor sa sustredit na pocet prihlasenych a oslovit priamo ich.

Nešlo o súťaž, to je priamy nákup na 10.600 €. Nejde o zásadnú sumu, len je zarážajúce, že si nevieme jednotlivé ceny nijako skontrolovať :frowning:

Viem, ze su tam limity nad ktore sa musi vyhlasit verejne obstaravanie, ale neviem kolko to je.

U nas v obci som sa nad tymto presne pozastavil. Osadili tu 3 zastavky v celkovej cene cca 15500 €. Vo svojej praci sa nezaoberam priamo zvaranymi konstrukciami, ale riesil som podobne veci a pri nakupe materialu, zvarani a pod som videl, ze ta zastavka by mohla vyjst tak do 2000€ (hruby odhad). Starosta (S-SD) obhajoval tieto premrstene ceny nerozbitnym plexi, avsak aj ked ako budem chciet, na 5000€ sa nevysplham.
Ja by som to dal normalne nacenit vyrobu, aj jedneho kusu. Aj plexi nerozbitne si dam nacenit, no problem. A verim, ze aj bez “mnozstevnej” zlavy to budu celkom zaujimave ceny oproti fakturovanym.

To znie zaujímavo, u nás to je cca 2.100 na zastávku - priemer :slight_smile: Máte prosím k tomu faktúru alebo objednávku ?

Ak je možné dopytovať presné znenie objenávky viem dopytovať cenu.

Informáciu mám len zo zoznamu zverejnených faktúr na stránke obce:
2016 Autobusové zastávky 3 ks
Dodávateľ Ing.Ján Kusý STAVOKOV
Cena: 16205,00

Takže som ešte povedal málo 15500 a reálnu cenu som odhadol celkom presne. Po faktúru sa nemám ako dostať.

Faktúru získaš cez Infozákon - 211/2000, ale tá bude presne taká istá, ako objednávka, takže začínam mať pocit, že toto je nejaký blbý zvyk.

Ešte je taká možnosť, že tá faktúra nie je v súlade s nejakým zákonom, ale to už je asi nad rámec mojich právnych vedomostí :frowning:

Všetko je to nacenené ako jedna položka, to je ten problém.

Jedná sa o to, či to je faktúra len za zastávku, či komplet cena za osadenie, dopravu a pod?

Jedná sa o to, koľko stála 2-modulová zastávka, koľko 3-modulová a koľko práca na osadení… aby sme to následne mohli porovnať voči iným obciam, to je vlastne zámer, nič iné :slight_smile: