Výzva kompetentným v štáte a meste BA aby zmedzili štatútu "významnej investície" na území BA

Výzva kompetentným v štáte a meste BA aby zmedzili štatútu "významnej investície" na území BA
0

Priatelia dali sme dokopy výzvu ktorú predkladáme aj verejnosti aby ju mohla podporiť. Chceme však získať aj podporu tu v našej komunite prosím napíšte do komentov koho môžeme pripísať ako signatára výzvy Výzva na ochranu a rozvoj hlavného mesta SR Bratislavy.pdf (210,7 KB)

petíciu môžete podporiť aj tu :
https://www.peticie.com/vyzva_na_ochranu_a_rozvoj_hlavneho_mesta_sr_bratislavy#form
a tu:
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=929884

Výzva na ochranu a rozvoj hlavného mesta SR Bratislavy
vyzývame poslancov miestneho zastupiteľstva Staré Mesto, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Nové Mesto, Rača, Vajnory, Karlova Ves, Dúbravka, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves, Záhorská Bystrica, Jarovce, Rusovce, Čunovo, poslancov mestského zastupiteľstva a mestskej rady hl. mesta Bratislavy , Zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja, poslancov a predsedu Národnej rady SR, predsedu vlády SR Róberta Fica, podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho, ministra životného prostredia SR Lászlóa Sólymosa, vládu SR
aby okamžite a neodkladne zabezpečili ochranu a dodržiavanie:
• Práv občanov garantovaných ústavou SR, šiesty oddiel, Právo na ochranu životného prostredia a kultúrneho dedičstva, ustanovenia čl. 44 a 45, v prípade všetkých investičných zámerov so statusom „významná investícia“.
• Práv občanov garantovaných ústavou SR, druhý oddiel, Základné ľudské práva a slobody č. 21 (1) Obydlie je nedotknuteľné, nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu, kto v ňom býva. Bratislava je naším domovom, obydlím, ktoré je nedotknuteľné, bez nášho súhlasu, jej obyvateľov a zároveň občanov SR, prostredníctvom našich volených zástupcov nemôže nikto (ani štát, ani investor) obmedzovať výkon tohto ústavného práva, vyžaduje si vôľu, súhlas, aj v zmysle Zákona o obecnom zriadení.
• Aarhuského dohovoru, ktorý sa zaviazala SR dodržiavať uznesením NR SR č. 1840 z 23.9.2005 vo všetkých jeho 3 pilieroch, tzn. žiadame, aby všetky investície so statusom „významná investícia“ boli posudzované v súlade s Aarhuským dohovorom, vrátane EIA procesu v súlade so zákonom č. 24/2006 Z. z. a 245/2003 Z. z.

Žiadame hlavné mesto SR Bratislavu, aby zriadilo a garantovalo nezávislú odbornú platformu pre naplnenie cieľov tejto Výzvy.
Zároveň vyzývame odbornú verejnosť, akademickú verejnosť, ochranárov, aktivistov, občanov, všetkých obyvateľov Bratislavy na verejnú diskusiu o budúcnosti hlavného mesta SR ukotveného v demokratickej Európe, lebo na to máme nielen právo, ale je to naša povinnosť.

Výzva - významné investície v Bratislave
VIA IURIS - podpora hromadnej pripomienky k novele infozákona
Lepšia Bratislava a ako ju dosiahnuť

chystá sa verejná diskusia v Ružinove k projektu spojená Bratislava

kto sa pridá

Ako tak pozeram trat povedie cez Kosicku. Super, zas sa vyrube tych par stromov co je tam. Asi mame velmi zelenu Bratislavu. :roll_eyes:

Ja sa určite pridám.

Moze prist hocikto alebo iba kto ma bydlisko v Ruzinove? Som sice z Race, ale toto sa snad tyka celej BA.

ahoj hocikto lebo naozaj máš pravdu že sa to týka celej BA …budem rád ke´d prídeš môžeme podiskutovať

Veľmi rád podporím petíciu, ale nevadí, že nie som z BA? Aby to nebolo kontraproduktívne.

nevadí ono tá výzva ide aj na čelných predstaviteľov štátu (Pelemu) — významná investícia môže byť kdekoľvek takže teraz podporíš naše snaženie ty v BA a nabudúce ked ti budú chcieť postaviť cez tento inštitút niečo pri dome podporíme my teba a tvoje aktivity

Podporené, podpísané. Držím palce :v:

Uz som to podporil aj podpisal 27.09.2017, ako desiaty v poradi. :wink:

https://www.facebook.com/events/131934750867123/
Buduci tyzden sa chysta aj diskusia na temu statutu vyznamnej investicie kde ma byt clovek aj z J&T aj z HB Reavis. Tejto sa sice nemozem zucastnit, no mozno by mal niekto zaujem.

bolo by fajn keby sme tam išli čo najviac ľudí … Ja idem
čo VY ?

Bohuzial budem v utorok o 18:00 sediet u zubarky , ale pridam sa v stredu na ten event v Ruzinove.

Tak sa stretneme :slight_smile:

Aj sem sa chystám, chcem si vypočuť “ich” najsamlepšiu interpretáciu verejného záujmu.:joy:

Kto máte dnes čas pridite pokecat

Ako dopadlo to stretnutie ku tým investíciám?

Všetci v rámci BA ( až na pár poslancov okolo Martina Chrena ) majú záujem aby nebola spojená BA významnou investíciou bez podrobných plánov čo kde bude a tie zatiaľ developeri nemajú …

Môj skromný feedback: z realitných kuloárov presiaklo na povrch, že právnici HB Reavis a Ja a Ty si navzájom podávajú námietky v rámci územného konania. A sú to údajne tvrdé námietky. Obaja stavajú štvrť a nekomunikujú!!! Údajne aj tá lanovka je truc HB Reavis. Asi aj preto električka šregom cez Pribinovu a nie cez Prístavnú…a celé je to už tak rozbabrané, že už ich asi nikto nedá dokopy. Ak by hlavné mesto za niečo stálo, tak by malo byť tým mediátorom a leadrom ktorý to celé bude koučovať, lebo však nestavajú kravíny na farme. Ružinovčania majú obavy, nielen kvôli hydrológii (priepustnosti spodných vôd) ale, bola tam pani, ktorá upozornila, že v prezentovanom pláne použili terminus technicus - “posunutie protipovodňovej ochrany”…spýtala sa, či sa neboja a či to konzultovali s Vodohospodárskou výstavbou, lebo ona je vodohospodárka a toto nie je sranda, Ružinov je jeden štrkopieskový lavór a tam stačia centimetre…páni z Ja a ty boli trochen zelení a my tiež…myslím si, že totok celé bol prvý nástrel a že sami nemajú ucelenú predstavu ako tú električku postavia. Musím pochváliť Juraja, že tam všetkým vysvetlil, že nie my, ale oni potrebujú električku - a tak prekvapil všetkých, dokonca a chlapcov z Ja a Ty :slight_smile:

http://hnclub.sk/zoznam-klubov/developersky-boom-v-bratislave-naozaj-sme-svedkami-zrodu-vyznamnych-investicii

Nemá niekto pozvánku, a ide, že by sme sa dozvedeli, na čom sa dohodli?