WikiLeaks: CIA dokáže prevziať kontrolu nad smartfónmi aj televízormi

WikiLeaks: CIA dokáže prevziať kontrolu nad smartfónmi aj televízormi
0

https://search.wikileaks.org/advanced?q=donald+trump nájdeš tam aj dosť bordelu ak sa trošku posnažíš ,či už kompletné svedectvá o tom ako donald trump mal kauzu grab them by… alebo iné .
na lepenovu detto link

napr. som tam našiel ako v emailoch píše le penova že by mali pripojiť polovicu belgicka francúzsku , v podstate na wikileaks nájdeš na každého niečo , na putina už dávno vieme že je idiot a tak média nemajú záujem publikovať nejaké jeho veci medzi oligarchami keď nám to je jasné , a predsa ti musí byť jasné že ak sa ľudia dozvedia že clintonová býv. min. zahraničia maže emaily a ich obsah je veľmi zaujímavý je to vážny precedens ktorý pomôže viac čítanosti .

1. Pre mňa je zas wikileaks potrebná , na vládnu moc nemáš žiadne kladivo . Vláda si nemôže robiť čo chce , nieje to v poriadku ak sa ministry dohadujú s lobby skupinami na kšeftoch . Inak len mimochodom pochybujem že wikileaks pracujú pre trumpa keď ich teraz pekne kritizuje https://www.aktuality.sk/clanok/422347/trumpa-znepokojili-nove-dokumenty-wikileaks/ skôr mi to príde tak že keď mu prišli vhod tak ich využil a teraz keď by mu mohla nejaká špina ublížiť tak mu je wikileaks zlá .

Ty si nejaky velmi zaujaty clovek, uz v teme kde sa diskutovalo myslim o fasizme si tvrdil, ze kritizovat sulika nemame ale mame sa sustredit na koaliciu a kotlebu… zase raz to iste, ked napises, ze o putinovi vieme aky je. Zjavne nevieme, ked velka cast populacie sympatizuje s jeho diktatorskymi feudalnymi sklonmi. Jednoducho podporujes takymto nahladom na vec nedoveru v stat a jeho institucie, pretoze vo svojej podstate suhlasis s existenciou medii ako hlavnespravy atd… neskor prilozim tvoj prispevok z inej diskusie.

samozrejme suhlasim, dolezita tema.

akurat claim o TV je mierne nafuknuty (limitovany set modelov, nutnost fyzickeho pristupu na nahratie malware) - proste neviem ci tie zistenia su tak sokujuce. mna asi viac vyrusilo to ze sa vedome nechavaju zranitelnosti v obehu, pre potreby spravodajskeho sledovania. ale to je dlha a komplikovana debata.

Pravda je taka, ze WikiLeaks sa zameriava vylucne na zverejnovanie tajnych sprav zo zapadneho sveta, ale o tych tisickrat vacsich svinstvach, ktore sa deju v takom Rusku alebo Cine sa diskretne mlci. Pre mna je to absolutne tendencny a nedoveryhodny zdroj informacii a sluzi na protizapadnu a prorusku informacnu vojnu.

Ak sa budeme držať len faktov, ktoré si môže overiť hocikto už len tým aké správy sa objavujú, dá sa konštatovať nasledovné:

Objavujú sa informácie vynesené pracovníkmi alebo kontraktormi západných tajných služieb - prevažne NSA a CIA. Neobjavujú sa správy uniknuté z prostredia FSB, GRU a ďalších na východ od raja.

Záver: ak sa zverejňuje, tak to čo je k dispozícii. To čo k dispozícii nie je, jednoducho nie je :slight_smile: preto je argument o zverejňované len určitého druhu informácií skresľujúci.

Ale no, ved nie sme slepi. Su len dve moznosti: bud Wikileaks zamerne podsuva prokremelsky narativ (ci uz v spolupraci s Putinom alebo len tak zo srandy na vlastnu past ako odplatu USA), alebo su tie vsetky udalosti cisto nahodne a to keby sa malo vycislit, tak sanca, ze takto presne poodhalia veci v takom poradi a nacasovane v kontexte volieb atd., tak mozno je to aj 1 ku milionu. Takze cisto pragmaticky si myslim, ze ano, su velmi antiamericki a teda zaroven aj prokremelski, kedze vela dalsich alternativnych pohladov na svet nie je… ale ci uz je za tym aj sam Putin, to uz je na polemiku, podla mna nie a Assange sa proste len opantal mocou a ako taky Joker sa len hra so svetom a spolocenskymi fenomenmi. Mozno ani nechce “watch the world burn”, mozno si praveze mysli, ze robi svetu laskavost pre “vyssie dobro” a my to takto lokalne dnes nevieme objektivne zhodnotit, nech jeho ciny hodnotia buduci historici a moralni filozofovia. Kazdopadne to, co robi, je zahravanie sa s ohnom a hranie sa na sudcu (Daredevil moralne dilemy :D). To ja by som napriklad nedokazal.

Celá táto aféra je extrémne nafúknutá. Celkom pekne to zhrnul John Oliver.

Oh my godness! Zasa tieto rusko-americké vojny. :grinning: Vidím, že studená vojna v nás stále pretrváva.

Čo tak držať sa témy priatelia?

Áno Wikileaks zverejňuje protizápadné veci a niektoré z nich sa dajú overiť. Áno aj Snowden-izmus je druhý piliér overiteľných informácií znejúcich “protizápadne”.
Ale to neznamená, že Rusi sú svätí a ani to, že všetko vykonštruovali východní súdruhovia.
Osobne mi tiež chýba niečo ako “eastern Wikileaks” (=myslím tým uniknuté info o nekorektných postupoch východných vlád), pretože nemám ilúzie o tom, že by sa v tých končinách podobné veci nediali.

Agentúra TASR začala spoluprácu s agentúrou SPUTNIK. Nie je to bezpečnostné riziko?

Čo je protiamerické na tom že dávajú medzi ľudí to čo robí vláda ? To už aj ten kto zverejnil kauzu gorila by mohol byť protislovenský , toho času fico povedal že keď napádajú jeho osobu tak napádajú slovensko. Prosím nestotožňuj politikov a jednotlivcov v štátnom aparáte zo štátom . Štát potrebuje kontrolu,overovanie a transparentnosť nie slepú dôveru ,ignorovanie faktov a glorifikáciu .

Taketo vyroky ako povedal Fico su nebezpecne a mafianske, na urovni Pabla Escobara. Ale rovnako nebezpecne su aj informacie bez zverejnenych zdrojov, pri ktorych nemas sancu si overit, ci su pravdive, ci len vymyslene. Ja som za kontrolu a transparentnost a proti slepej dovere a glorifikacii, prave preto som proti anarchistickej wikileaks.

To som aj ja , takže súhlasím s tebou .
Ale takýto únik informácii nikdy nebýva zo zverejnených zdrojov , žiadna vládna garnitúra ti nepotvrdí že ta napríklad odpočúva alebo tvoje peniaze skončia niekde u tretích strán .

Btw aj ficov hlas v gorile nebol jeho , však ? Má to niekto potvrdiť ? Potvrdí to fico ? Máme to ako overiť ?

Možno niekoho bude zaujímať…

Nie je to rovnaká téma ako vyššie popisované nástroje CIA, ale pekná ukážka možností zneužitia smartTV.
Parafrázujem slová Pašku (“vyhraj voľby a môžeš všetko”): kto má vhodnú technológiu, dokáže všetko toto.

A nezabudnite: ak aj náhodou nie ste paranoidní, to ešte neznamená, že Vás nesledujú. :smiling_imp: :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tá téma vlastne naráža na inú podstatnejšiu.

Ale najskôr úvod: bežnému človeku pri troche zdravého rozumu skutočne táto téma môže byť ukradnutá. Bežný človek ani nie je cieľom.

A teraz k podstate: to, že sú tieto nástroje funkčné a použiteľné je nebezpečné pre každého bežného človeka. Najmä v USA, kde sa losom z bežného človeka môže stať mimoriadný - vylosujúho do poroty.

Aj u nás - pre bežného človeka nezaujímavé, tak ako on je vlastne nezaujímavý pre systém. Ale v momente, kde vybočí z rady už nie je bežný a vtedy z hociakých príčin môže byť terčom zisťovania, zhromažďovania a hackingu.

Sompresvedčený, že aj naša SIS má možnosti a prehľad (pozdravujem pán major). A dokonca naopak bolo by veľmi smutné, keby napr. túto komunitu ako celok nesledovala. Nesledovala legálnymi prostriedkami. Veď je to jej úloha. Navyše táto komunita je otvorená všetkým, tak na jej sledovanie nepotrebujú nelegálne metódy. A účasťou v tejto komunite sa z každého z nás stáva nebežný občan.

Nebežným občanom sa môže každý z nás stať náhodne - omešká autobus a zapletie sa tak náhodou do nejakej demonštrácie. Už sa môže stať subjektom na nejakom zozname. Nezaplatí včas daň za psa, daň z pozemku… Má ako motorový fanda nie bežné auto… Špeciálna choroba, vlastnníctvo zbrojného preukazu, účasť (aj náhodná) na petícii. Politické ambície i na lokálne úrovni.

Navyše veď o nás firmy zhromažďujú množstvo údajov - kreditná história, mailová komunikácia, online aktivity a pod. To všetko vedia a musia poskytnúť pod súdnym rozhodnutím.

Človek, ktorý má v spálni televízor nerobí sebe dobre. Človek, ktorý má v spálni rozne sexuálne praktiky na hrane, riskuje. A človek, ktorý má v spálni televízor pripojený na internet si koleduje.

Ja mám v spálni notebook, ale na noc je minimálne v stanby alebo vypnutý či hybernovaný. Ak má v noci niečo robiť - tak ide do inej miestnosti aby ma nerušil vetrákom… Smartfon je v obale a kamerou dole (prirodzene, nie preto že som paranoidný). A ak by si zapli zvuk, tak ma budú počuť…

Preto EU zaviedla novu smernicu GDPR o ochrane sukromnych udajov fyzickych osob a stale nikto netusi, co to vlastne znamena a ma sa to vsetko este len casom formovat…

Myslím, že niektorí aspoň trochu tušia, hoci nie všetko je úplne jasné…

Možné zadné dveriská počítacov sú údajne v procesoroch.
https://www.diskusneforum.sk/tema/spionazny-system-minix-ukryty-v-procesoroch-intel

Tak na takyto link co si sem dal nejdem ked sa mi otvori stranku s takouto spravou.

Snímka1

Tak pre teba pridávam (krátkodobý )odkaz s vypnutou bezpečnosťou ( treba https prepísať na http) < použite pôvodný odkaz >

Diky. :innocent: :innocent: