Zahranicia

Zahranicia
0

#1

Dobrý deň,
chcel by som sa informovať, koľko ľudí z Vašich členov, ktorí sú registrovaní v Progresívnom Slovensku, žijú mimo územia Slovenska, resp. museli opustiť svoje rodiny kvôli momentálnej politickej situácii a či sú medzi nimi aj ľudia, ktorí sú nespokojní a chcú sa vrátiť naspäť do rodnej zeme.


#2

Neclen iba troll😀 Opustil Slovensko v 2008 lebo geografia, SK nema more. Ano, vazne. Skandinavia, Portugalsko (Azory) a potom Kanada a coskoro znovu Skandinavia. Lebo nizka az nulova hustota populacie


#3

Na zaklade spoznavania novych krajin sveta z geografickeho hladiska s Vami urcite suhlasim ale temou bol mysleny iny problematicky stav, v ktorom sa momentalne nasa krajina nachadza.


#4

Ale to nie je iba o SK. Cela stredna Europa (vratane “vyspeleho” Rakuska a Nemecka) je stale o tom istom. O paternalistickom state co sa vraj postara, od porodu az do hrobu. A to je jednou z najväcsich klamstiev 20. a 21. storocia. Stredna Europa je neustale na pokraji slkznutia do totality. Bud nacionalistickej alebo socialistickej


#5

Nieje to iba o SK, ale zase nemozete porovnavat Slovensko s vyspelym Nemeckom. Najskor riesme problematiku u nas doma, neskor sa mozeme zaoberat inymi clenskymi statmi EU. Totalitarizmus uz davno zacal v niektorych krajinach EU.


#6

Zdravim,
ja som jeden z mnohych kto odisiel zo Slovenska hladat lepsie prilezitosti do zahranicia. Konkretne som v Nemecku od roku 2015 do neurcita. Som tu ovela spokojnejsi ako doma, ale aj napriek tomu sa raz planujem vratit :slight_smile:


#7

Michal, dakujem za odpoved :slight_smile: sme na tom podobne :slight_smile:


#8

ja som uz druhy rok na floride (striedavo) ale nevynutene a planujem sa vratit a davat bombysupy na slovensku a pre slovensko :slight_smile:


#9

3 roky Nemecko, 4 roky Svajciarsko, od 2018 sa chystam na studium do Kanady,neskor opat rodny kraj :slight_smile:


#10

Ahojte,

pred dvoma rokmi som začal striedavo pracovať v Nemecku.
Za túto dobu som tu dostal toľko atraktívnych ponúk, ktoré sa nevyrovnajú žiadnej ponuke z profesie.sk
Plánujem tu ostať.

Mrzí ma, že takto opustím svoju domovinu, hold, 60 rokov splácania hypotéky ma na Slovensku veru neláka :frowning: