Zalostny stav sudnictva

Zalostny stav sudnictva
0

Tak na taketo vyjadrenie sudcu uz ozaj nemam slov.

Prečo je vyjadrenie sudcu zlé? Pretože v odbornom právnom časopise napísal, že by sa mal zákon dodržiavať? Alebo je niekedy v poriadku ak sa zákony porušujú a inokedy je to zlé? Kto to posúdi?

Ak si toho je vedomý sudca, bude asi aj advokát, a v procese to potom môže využiť a násilníka z procesných dôvodov oslobodia.

Takže je vlastne v poriadku jednu chybu nahradiť druhou chybou? Ktorá môže viesť aj k oslobodeniu človeka, ktorý zabil?

A ešte sa opýtam: ak bol vonku z väzby a neutiekol hneď, čo sa vlastne zmenilo, že teraz “musí” byť vo väzbe? Jediné čo sa zmenilo bol sociálny tlak. A ten zrejme viedol k ďalšej zlovôli moci. A to je zlé, že na túto chybu upozornil sudca?

Z moralneho hladiska je to v kazdom pripade zle. Okrem toho stav sa zmenil, medzi tym filipinec zomrel na nasledky poranenia. V kazdom pripade takyto nasilnik, ktory svojim spravanim zapricinil,aj ked neumyselne, smrt druheho, nema co byt prepusteny na slobodu. A ze su take zakony ake su, zle, je mi naprosto jasne.

Zapríčinil smrť úmyselne úmyselne!

Sudca neobhajuje jeho prepustenie, ale jeho opätovné zadržanie.
Nemá, ale jeho opätovné “stiahnutie” zo slobody bolo protiprávne!

A sudca to len zhrnul. Takže to nie je žalostný stav súdnictva. Pochybila prokuratúra.

Napriek všetkým emóciám, tak si nemôžme dovoliť robiť ďalšie chyby. A a i keď malá chyba, tak byť rozhorčený na sudcu, je byť rozhorčený na nesprávneho človeka - ato je ďalšia chyba v reťazci.

Prokuratura a sudnictvo, ja to beriem ako jeden celok, ale ok beriem. Mal som asi napisat " zalostny stav exekutivy".

Prokuratúra a súdnictvo rozhodne nie je jeden celok, ak by to tak bolo, tak by to znamenalo koniec nestrannosti súdu, kedže prokurátor v podstate zastupuje štát - podáva obžalobu.
V oblasti justície sú presne zákonom vymedzené postupy. Tu idú osobné názory a emócie bokom, lebo každý má právo na spravodlivý proces.
Chyby sa robia v každom odbore, ale tým nechcem samozrejme nikoho obhajovať. Chybu si treba v prvom rade uznať a prijať zodpovednosť za ňu.

Neviem preco sa silou mocou pustas do tem, ktorym nerozumies. Dovolim si tvrdit, ze dotycny sudca je jeden z najerudovanejsich sudcov na Slovensku a v tom clanku ma samozrejme pravdu. To je neskutocne ako si dovolis bez znalosti prava, insitnym, amaterskym sposobom kritizovat odborne vyjadrenie vysoko uznavanej pravnickej kapacity.

Pisem len svoj nazor, svoj pohlad na urcite temy. Ak ti to az tak vadi, nemusim sem vobec chodit. Dufam ze budes potom spokojny.

Mne to nevadí, ja som si len dovolil žasnúť nad tým, že človek ktorý zjavne nemá páru o práve, teda Ty, si nielenže dovolí vyjadrovať sa k vysoko odbornej trestnoprávnej problematike, ale dokonca skritizuje niekoľkoročného trestného sudcu odvolacieho súdu s bohatou publikačnou činnosťou, ktorý patrí k top špičke trestných odborníkov na Slovensku.

Veď píš čo chceš, Ty si napísal, ja som žasol. A posielam Ti jeden citát na dobrú noc a na zamyslenie od Josefa Čapka:

Najviac rečí mávajú hlupáci, vždy majú o čom hovoriť. Keď otvárajú hubu, domnievajú sa, že získavajú na význame.

Oznaacit niekoho “hlupakom ktory si otvara hubu” za jeho nazor je ozaj vrchol neslusnosti. Ja som sa nikdy neznizil k invektivam a nadavkam, je to pod moju uroven. Ani to nemienim robit. A ked sme pri tom, moj komentar bol kritika moralneho stavu v tomto pripade za ktorou si v kazdom pripade stojim. Prajem ti velmi uspesne komunikovanie s takym pristupom aky si predviedol. Nech sa ti dari.

Slušnosť káže, aby si sa za ten citát ospravedlnil.

Nacar, ďakujem Ti za otcovské upozornenie.

Mirko, týmto sa Ti úprimne ospravedlňujem. A posielam imaginárne pivo na uzmierenie. :beer:

Ospravedlnenie sa prijima, pivo nie, som abstinent. Totalny.

Opakovacie ospravedlnenie Mirko, precital som si znovu…

Dalej konstatujem, ze PS nema program v oblasti pravneho statu. Resp. Je na okraji

Myslim si, ze Zuzka Čaputova ma so svojim teamom nieco rozpracovane. Ale mozno sa mylim…V kazdom pripade ohlade pravneho statu ludske kapacity urcite mame.