Zalostny stav sudnictva

Zalostny stav sudnictva
0

#1

Tak na taketo vyjadrenie sudcu uz ozaj nemam slov.


#2

Prečo je vyjadrenie sudcu zlé? Pretože v odbornom právnom časopise napísal, že by sa mal zákon dodržiavať? Alebo je niekedy v poriadku ak sa zákony porušujú a inokedy je to zlé? Kto to posúdi?

Ak si toho je vedomý sudca, bude asi aj advokát, a v procese to potom môže využiť a násilníka z procesných dôvodov oslobodia.

Takže je vlastne v poriadku jednu chybu nahradiť druhou chybou? Ktorá môže viesť aj k oslobodeniu človeka, ktorý zabil?

A ešte sa opýtam: ak bol vonku z väzby a neutiekol hneď, čo sa vlastne zmenilo, že teraz “musí” byť vo väzbe? Jediné čo sa zmenilo bol sociálny tlak. A ten zrejme viedol k ďalšej zlovôli moci. A to je zlé, že na túto chybu upozornil sudca?


#3

Z moralneho hladiska je to v kazdom pripade zle. Okrem toho stav sa zmenil, medzi tym filipinec zomrel na nasledky poranenia. V kazdom pripade takyto nasilnik, ktory svojim spravanim zapricinil,aj ked neumyselne, smrt druheho, nema co byt prepusteny na slobodu. A ze su take zakony ake su, zle, je mi naprosto jasne.


#4

Zapríčinil smrť úmyselne úmyselne!

Sudca neobhajuje jeho prepustenie, ale jeho opätovné zadržanie.
Nemá, ale jeho opätovné “stiahnutie” zo slobody bolo protiprávne!

A sudca to len zhrnul. Takže to nie je žalostný stav súdnictva. Pochybila prokuratúra.

Napriek všetkým emóciám, tak si nemôžme dovoliť robiť ďalšie chyby. A a i keď malá chyba, tak byť rozhorčený na sudcu, je byť rozhorčený na nesprávneho človeka - ato je ďalšia chyba v reťazci.


#5

Prokuratura a sudnictvo, ja to beriem ako jeden celok, ale ok beriem. Mal som asi napisat " zalostny stav exekutivy".


#6

Prokuratúra a súdnictvo rozhodne nie je jeden celok, ak by to tak bolo, tak by to znamenalo koniec nestrannosti súdu, kedže prokurátor v podstate zastupuje štát - podáva obžalobu.
V oblasti justície sú presne zákonom vymedzené postupy. Tu idú osobné názory a emócie bokom, lebo každý má právo na spravodlivý proces.
Chyby sa robia v každom odbore, ale tým nechcem samozrejme nikoho obhajovať. Chybu si treba v prvom rade uznať a prijať zodpovednosť za ňu.


#7

Neviem preco sa silou mocou pustas do tem, ktorym nerozumies. Dovolim si tvrdit, ze dotycny sudca je jeden z najerudovanejsich sudcov na Slovensku a v tom clanku ma samozrejme pravdu. To je neskutocne ako si dovolis bez znalosti prava, insitnym, amaterskym sposobom kritizovat odborne vyjadrenie vysoko uznavanej pravnickej kapacity.


#8

Pisem len svoj nazor, svoj pohlad na urcite temy. Ak ti to az tak vadi, nemusim sem vobec chodit. Dufam ze budes potom spokojny.


#9

Mne to nevadí, ja som si len dovolil žasnúť nad tým, že človek ktorý zjavne nemá páru o práve, teda Ty, si nielenže dovolí vyjadrovať sa k vysoko odbornej trestnoprávnej problematike, ale dokonca skritizuje niekoľkoročného trestného sudcu odvolacieho súdu s bohatou publikačnou činnosťou, ktorý patrí k top špičke trestných odborníkov na Slovensku.

Veď píš čo chceš, Ty si napísal, ja som žasol. A posielam Ti jeden citát na dobrú noc a na zamyslenie od Josefa Čapka:

Najviac rečí mávajú hlupáci, vždy majú o čom hovoriť. Keď otvárajú hubu, domnievajú sa, že získavajú na význame.


#10

Oznaacit niekoho “hlupakom ktory si otvara hubu” za jeho nazor je ozaj vrchol neslusnosti. Ja som sa nikdy neznizil k invektivam a nadavkam, je to pod moju uroven. Ani to nemienim robit. A ked sme pri tom, moj komentar bol kritika moralneho stavu v tomto pripade za ktorou si v kazdom pripade stojim. Prajem ti velmi uspesne komunikovanie s takym pristupom aky si predviedol. Nech sa ti dari.


#11

Slušnosť káže, aby si sa za ten citát ospravedlnil.


#12

Nacar, ďakujem Ti za otcovské upozornenie.

Mirko, týmto sa Ti úprimne ospravedlňujem. A posielam imaginárne pivo na uzmierenie. :beer:


#13

Ospravedlnenie sa prijima, pivo nie, som abstinent. Totalny.


#14

Opakovacie ospravedlnenie Mirko, precital som si znovu…

Dalej konstatujem, ze PS nema program v oblasti pravneho statu. Resp. Je na okraji


#15

Myslim si, ze Zuzka Čaputova ma so svojim teamom nieco rozpracovane. Ale mozno sa mylim…V kazdom pripade ohlade pravneho statu ludske kapacity urcite mame.