Zastavme to pokiaľ je čas!

Zastavme to pokiaľ je čas!
0

Tak k tomuto moze velmi lahko prist aj u nas pokial nazastavime klcovanie a nicenie prirozeneho prostredia volne zijucich zvierat. Je ozaj potrebne aby taketo clanky casom vychadzali aj u nas s tym ze sa to stalo u nas???

Raz za čas sem pasívne prídem pozrieť čo je nové. Zopár krát ma svrbeli prsty k príspevku. Ale teraz som neodolal a musím odpovedať.
Do komunity som bol pozvaný v decembri 2016 a projektu PS som dával veľkú nádej na inú politiku.
Bohužiaľ po januárovom ustanovení PS ako politickej strany sa to tu v komunite začalo uberať pre mňa neprijateľným smerom. Na začiatku to bolo len o tom, že sa z komunity stalo miesto na oznamovanie, nie na diskusiu.
Bohužiaľ tento príspevok len ukazuje na väčšiu degradáciu a pre mňa sa PS začína uberať smerom, kde zásadne revidujem vôľu PS v akýchkoľvek voľbách voliť.

K príspevku:
Názov je zvolený čisto populisticky - čo máme zastavovať pred tým ako čas vyprší? Migrantov? Medvede? Lovcov medveďov? …
Na základe scestného článku v topkách volať po nejakej histérii? A histérii k čomu - zastaviť medvede alebo naše devastovanie prírody?

P.S.: @Mirko : ja mám často problém, že ústa a mozok sú spojené na “krátko” a nie je medzi ne vložený filter. Bohužiaľ vo vašom prípade ten filter postrádam takmer úplne. Vaše príspevky tu v komunite sa často dajú považovať za podobnú úroveň ako tie Kotlebovské, Ficovské alebo Kolárové. Útočiace na spodnú signálnu sústavu. V lepšom prípade je to neúmyslené, v horšom - je tam zámer a ten nie je dobrý…

Myslim, ze som to napisal jasne co mame zastavit. Mne nie je lahostajne v akom prostredi budu zit moje deti a ich deti. Ci to bude v prostredi zelenych stromov alebo v takom prostredi, ked budu musiet na prechadzke po vonku pouzivat dychaciu masku. Ved sa pozri ako vyzera nasa priroda. Mame v nasom state ozaj velky prirodny poklad, obrovsku zasobaren kvalitnej pitnej vody a kvoli nenazranosti par jedincov si ho stat nevie chranit(Vrakunska skladka, zamorenie studni vdedinach na Zitnom ostrove pesticidmi, a najnovsie navazani kontaminovanej zeminy azbeztom z umeleho kopca v Petrzalke).O nasich lesoch ani pisat nemusim. Nejedna sa len o bezbrehe vyruby, o znecistovani odpadom, ale hlavne o to, ze nicime prirodzeny ekosistem. Skus sa zamysliet, preca asi tak medvede tak casto chodia k ludskym pribytkom. Ich prirodzene prostredie mizne.
Ak toto vsetko povazujes za populizmus ok, je to tvoja volba.
Skusme sa prestat tvarit ako pani tvorstva a zacnime sa co najskor spravat k prirode citlivejsie.Ved z nej pochadzame.
Tato planeta tu bola bez nas a aj bude bez nas, priroda je velmi silna, ale to nie je dovod na jej nicenie!

Dobrý deň,

a) tak aj “spodná signálna” by mala zmysel ak by vznikla diskusia. Keď po linkoch na články nevzniká, je to len spam.
b) Problémom je, že okrem pár výnimiek tu reálne diskusia nie je. Presunula sa na FB, do otvorených a aj uzavretých skupín, ale ani tam to nie je slávne. Ale súhlasím s tým, že z tejto komunity sa stáva nástenka a nie priestor na diskusiu.
c) Nerobil by som na základe toho voľbu voliť/nevoliť - faktický zánik jedného média na diskusiu, resp. charakter príspevkov na jednom fóre kde príspevky nie sú filtrované stranou nie je podľa mňa relevatný.
d) Problém pre mňa zostáva ako prázdno tu zostalo. Osobne mám averziu voči Facebook-u a tento web fakticky stratil účel. Kliknem naň pri káve. reagujem, zakladám vlákna a prestáva ma to baviť.

Neviem posúdiť do akej miery je stav vecí spôsobený nezáujmom komunity o túto formu komunikácie a do akej mieri tým, že diskusie nikdy k ničomu neviedli.

Nemá niekto skúsenosti s kominitou na stránkach Spolu?