Zaujímavý článok týkajúci sa Slovenska - Topky.sk 21.1.2018

Zaujímavý článok týkajúci sa Slovenska - Topky.sk 21.1.2018
0

Celkom zaujimavy clanok o zviditelneni Slovenska. Vyzera dost pozitivne,co je len dobre.

Odhliadnúc od toho, že sa to týka zviditeľnenia Slovenska a Česka, akosi nerozumiem tomu, prečo toto má byť uzákonené? Načo je zákon, ktorý nie je normou upravujúcou nejaké vzťahy, respektíve takým, ktorý neurčuje nejaké pravidlá? Tento má zjavne iba deklaratórny charakter. Mám za to, že zákonov by malo byť iba toľko, koľko je nevyhnutne potrebné a ani o jeden viac. Bohužiaľ, aj náš právny "ne"poriadok pozná množstvo zbytočných zákonov, ktoré vznikli iba pre to, aby sa naplnili ambície konkrétnych poslancov, alebo strán, no spoločnosti veľmi neslúžia.

Ak si si vsimol, pisal som len ze je to celkom zaujimavy clanok. Nazor nech si urobi kazdy sam. :wink:

Jasné, všimol som si to :slight_smile: …len mi nedalo, aby som sa nepozastavil nad jeho podstatou

Dobre píšeš. Lex imperfecta.

Právo občas prostituuje. Najčastejšie politikom. Preto treba mať na vyšších priečkach pojmy ako morálka a spravodlivosť. V našich končinách máme napríklad lex Hlinka, kde stojí v § 1 že Andrej Hlinka sa mimoriadne zaslúžil o to, že slovenský národ sa stal štátotvorným národom. Polemizuj a si mimo zákon, ale lex imperfecta, si bez sankcie, navyše… ten zákon je mimo ústavy lebo odporuje slobode prejavu, ale načo by to niekto riešil…

V Kongrese majú rozum, tam to neprejde. Myslím si, že Rodovi Blumovi nešlo o zviditeľnenie Slovenska, ale o zviditeľnenie Roda Bluma.