Život na Trnávke (Ružinov)

Život na Trnávke (Ružinov)
0

Zdravím všetkým Ružinovčanov. Chcel by som touto témou otvoriť diskusiu na témy, ktoré sa nás týkajú, tiež aby sme sa mohli spojiť a zorganizovať stretnutie v rámci Ružinovskej Trnávky, prípadne to spojiť s Ružinovčanmi.

Uvítam aj návrhy, ktoré sa dajú lokálne uskutočniť. Zatiaľ máme nápady na cyklotrasu v území Ružinova a rozvinutie spoločenských aktivít na Zlatých Pieskoch.

Budem rád ak pošlete ďalšie nápady a pripomienky.

myslím, že táto téma by mohla byť prehodená rovno do kategórie bratislavského kraja https://komunita.progresivne.sk/c/kraje/bratislavsky kde sa budú sústreďovať témy podľa lokalizácie. Čo vy na to? @Ivan_Sakin, @truban

Áno dovolil som si to tam prehodiť, je to teda pod “Bratislavským krajom”.

Neviem či ružinovská samospráva ešte stále sníva svoj sen o tom, že z DK Trnávka vytrieska také úžasné peniaze, za aké ho ponúkala na prenájom. Ale môj nápad je, že životu na Trnávke by pomohlo, keby sa tam skôr prevádzkovalo komunitné kultúrne, športové a ekologické centrum organizujúce aktivity pre miestnu komunitu.

Buď nech to robí samospráva vo svojej réžii, alebo nech vypíše súťaž na najlepší projekt. Dajme tomu aj pre občianske združenia, ktoré by sa pre tento účel ešte len cielene založili alebo pre združenia viacerých spolkov a občianskych združení podľa istých pravidiel. Samozrejme, také združenie (konzorcium) by malo aj hradiť náklady a starať sa o budovu samotnú, aby sa nerozpadávala a nezarastala náletovými drevinami. Symbolické nájomné jedno euro ročne a fungujúce komunitné centrum je lepšie, než súčasný stav.

Inak, podľa mňa by táto téma mohla ostať samostatná. V pohode nech sa tu dávajú dokopy komunity s užším lokálnym zameraním. Možno z toho vzniknú lokálne organizácie PS.

DK Trnávka a v jeho blízkosti schátralá budova školy. Už som sa o to zaujímal, DK na fungovanie potrebuje rekonštrukciu, ktorá by sa dala teoreticky urobiť aj dobrovoľníctvom, ale investície sú nutné. Mesto samozrejme navyše eurá nemá, teda by sa musel nájsť súkomný investor.
Možno ako budúca centrála PS :wink:

Pripájam sa do témy zatiaľ bez prídavku len ako pozorovateľ

Mestska cast Ruzinov sa i tento rok zapaja do projektu / sutaze spol Lidl www.zihadielko.sk v ramci ktoreho Lidl buduje detske ihriska.
Tento rok sa o detske ihrisko uchadza mestska cast BA-TRNAVKA, konkretne pojde o plochu v ramci arealu ZS Vrutocka. Ihrisko bude pristupne vsetkym.
Som obyvatelka Trnavky s malymi detmi a toto ihrisko je tu potrebne ako sol, nakolko na Trnavke sa vela stavia a pocet obyvatelov rastie.
Budem vdacna, ak sa zapojite do hlasovania a pomozete nam tak toto ihrisko pre Trnavku ziskat.
Hlasovat je potrebne na www.zihadielko.sk za Bratislavu - Ruzinov od 15.01.2018 - 28.02.2018. Kazdy den mozte dat 2 hlasy, jeden standardny a jeden bonusovy, ktory ziskate ak si zahrate hru na uvedenej stranke.
Ak je tu niekto, kto by mi v tejto aktivite chcel pomoct, budem vdacna! DAKUJEM