Zmena pre Voľby do VÚC - viac info o poslancoch

Zmena pre Voľby do VÚC - viac info o poslancoch
0

Návrh:
Možnosť doplniť ku každému kandidujúcemu poslancovi url

Prečo:
Kandidáti na župana majú štandardne zverejnený životopis, foto, krátke info o svojej osobe.
Kandidáti na poslancov VÚC nemajú zverejnené žiadne doplnkové info.
Štandardnému voličovi nestačí vedieť meno, vek a povolanie. O kandidátovi mi nič podstatné nepovedia.

Ako postupujem ako bežný volič pred voľbami:

1. hľadám na webe info o županoch a poslancoch
  2. nachádzam viacero stránok, netuším, ktorá je vlastne oficiálna
  3. info o županoch nájdem bez problému, vyberám si kandidáta
  4. info o poslancoch nachádzam sťažka na jedinej stránke - a to iba ich menný zoznam s vekom a profesiou
  5. nikde sa neviem dopátrať informácie, koľko poslancov môžem zakrúžkovať ako maximum vo svojom obvode
  6. výberom poslanca sa nechám ovplyvniť billboardovou kampaňou, vyberiem si pár mien
  7. prichádzam do volebnej miestnosti - až tu zistím, že môžem zakrúžkovať až napr. 13 kandidátov
  8. krúžujem menej kandidátov, lebo o zvyšku nemám nič naštudované, alebo krúžkujem do plného počtu nejakým chaotickým iracionálnym výberom podľa sympatie k strane, veku alebo menu.

Konkrétny návrh:

1. verejnosti bude komunikovaná oficiálna stránka pre voľby do VÚC
  2. podľa okrsku, do ktorého ako volič spadám, si budem vedieť jednoducho vyhľadať max. počet poslancov pre krúžkovanie
  3. každý poslanec bude môcť využiť právo doplniť k svojmu menu do oficiálneho zoznamu url podľa vlastného uváženia - link na svoje CV alebo vlastnú (nekomerčnú) webovú stránku, kde zhrnie svoje zámery v kresle poslanca, príp. iné
  4. url je nepovinná - kandidát môže a nemusí využiť jej vloženie

Výhody:

1. ako kandidát mám istotu, že voliči sa o mne niečo dozvedia aj bez masívnej reklamnej kampane
  2. ako volič mám informácie, k voľbám prichádzam pripravený a rozhodnutý
  3. zamedzenie omylom (napr. Peter Sagan - nie cyklista, ale kandidát ĽSNS)
  4. minimálne náklady
  5. možné využiť oddobne pre klasické zoznamy kandidujúcich poslancov v parlamentných voľbách

Pre mladších super.
Čo by sa v tom dalo urobiť pre tých starších, ktorí internet nepoužívajú?
Lebo mám dojem, že práve tí volia na základe billboardov, keďže nemajú žiadne informácie o poslancoch.

Ak by webové info zachytili rozsah voličov vo veku 18-50r., budem nadmieru spokojná. A možno budeme prekvapení, ako už internet prerastá aj do života seniorov. Nad iným ako webovým riešením som sa zatiaľ nezamýšľala.

skoda ze sem nechodia statni uradnici (alebo mozno hej?), toto by mohol realizovat hocijaky iniciativnejsi uradnik na MV SR a nie je k tomu potrebne ani aby sa PS dostalo do parlamentu - a takychto napadov je tu viacero.