Zmena volebného systému

Zmena volebného systému
0

#1

Sme iniciatíva, ktorá chce ústavným spôsobom zmeniť volebný systém.
25 rokov tu máme zastupiteľskú demokraciu zabetonovanú úst čl. 72 73, ktorá umožnila rekordne zadľžiť krajinu a umožniť pomocou poslancov prijať zákony, ktoré umožnia obrať krajinu o 9 miliárd ročne (prof Stanek).
My chceme dať možnosť občanom navrhovať a rušiť zákony, čím obmedzíme poslancom a oligarchom moc, tzn. korupciu.
Toto všetko vďaka mobile ID.

Vaše stranícke cieľe sú krásne, ale vyhovujú určitej skupine občanov. To znamená, že nikdy neuspokojíte všetkých občanov a preto stále budú problémy. Pri priamej demokracii rozhoduje 2.3 mil. občanov a nie 76"poslancov. Predkladáme Vám na zváženie našu iniciatívu, ktorá pomôže väčšine občanom.
Ďakujem.
Miroslav Petre, za prípravný výbor
www.nasevolby.sk


#2

Súhlasím s tým , že volebný systém treba zmeniť , pretože je výhodný pre všetky strany , teda hlavne ich vedenie , ale absolútne nevýhodný pre občana. O zmene vol. systému hovoria všetky strany , ale pretože im tento volebný systém vyhovuje tak ho meniť nebudú pretože nie je politická vôľa , a tak pekne dokola.


#3

Dobrý deň pán Polák.
Práve preto rozbiehame našu iniciatívu, ale bez účasti politických strán.
Pekný deň.
www.nasevolby.sk


#4

Zdravím,
vidno, že sa dostanete málo mimo svojej bubliny. Inak by vám bolo jasné, že stav v akom je naša spoločnosť nie je vina “len” politikov a zákonov.
Je to stav, kde každý z nás je súčasťou problému - sme tolerantní k veciam, ktoré sa nesmú tolerovať. A nie je to len omielaný Kotleba. Je to o celkovo nízkej úrovni etiky a morálky a o tichu väčšiny.
Dobrá správa je, že tak ako sme súčasťou problému, tak sme aj súčasťou riešenia. A môžem vám povedať (v dobrom aj zlom) zmenou volebného systému sa nič nezmení. Nezmení dovtedy, kým si ľudia neuvedomia svoju moc ale aj zodpovednosť.
Namiesto vymýšľania nového systému je potrebné sa vrhnúť do prestavby (evolučnej) toho čo máme.
P.S.: ako chcete zmeniť ústavu bez ústavnej väčšiny v parlamente? Silou ako v 1948?


#5

Dobrý večer pán Simon.
Vďaka za odozvu. Dokedy treba čakať, aby si ľudia uvedomeli svoju moc a zodpovednosť?
A kto ich to naučí. Vláda, Vy, Kto?
Samozrejme, že zmenu volebného systému zmení len 90 poslancov, Na Slovensku je cca 48 000 občianskych združení, rôznych záujmov, vyznaní, politických smerovaní, ktoré združujú stá a státisíce občanov. A každé združenie, alebo mini strany majú svoje ciele. Avšak nemajú na to potenciál a nemajú spoločný cieľ, ktorý by ich spojil. A o to sa chceme pokúsiť.

Ale pokiaľ máte rozpracovaný nejaký evolučný plán prestavby, lepší ako náš. Dajte ho na plac a veľmi radi sa k Vám pripojíme a pomôžeme. Máme už cez 40 členov prípravného výboru a stovky a stovky sympatizantov.
Pretože, dôležité je niečo konečne treba začať robiť. A my sme už začali a makáme.

Pekný večer. Miroslav Petre, za prípravný výbor. www.nasevolby.sk


#6

no držím palce. Na zmenu potrebujete 90 poslancov a už máte 40 členov.
Ak si trochu prečítate obsah komunity, tak zistíte, že “len” založiť stranu a doviesť ju k registrácii bude pomerne náročnejšie ako mať “40 členov prípravného výboru a stovky a stovky sympatizantov.
Preto som písal o nevymýšľaní nového (novej strany) a skôr práci v nejakej existujúcej…
Ale je to na vás.

P.S.: máte už dobrý a “etický” začiatok. V komunite okolo inej strany propagujete svoju.


#7

Začínali sme od “0”
Od jeseni sa pridalo 40 členov a návštevnosť stránky cez 40 000.
Na to, že neponúkame štátne korytá, ani nás nikto nemôže financovať, tak je to celkom slušné.
Ak si myslíte, že toto je tá správna vec. Šírte ju ďalej, aj keď ste fandom akékoľvek strany.
Ďakujem.


#8

Treba urobit volby povinne ako je to v severskych krajnach a elektronicke. Ten kto sa volieb nezucastni bude na tabuli hamby. Ja viem ze to pojde pomaly ale kazdy ma eID a ked sa poslu do schranoch OTP (one time password) da sa systemovo skontrolovat kto spravu s OTP otvoril. Za druhe by sa usetrilo kopec penazi. Co sa tyka starsej populacie ktora nema eID tak ty by prisli volit este papierovo.